Informace o MŠ

KONCEPCE

Filosofií naší školy je rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy, položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle jejich možností zájmů a potřeb. Zaměřujeme se na využívání digitálních technologií při vzdělávání dětí předškolního věku a zároveň nabízíme dětem dostatek pohybových a sportovních aktivit.

BUDOVA

MŠ je umístěna na okraji sídliště Dubina a byla slavnostně otevřena 1. září 1978. Objekt tvoří pět pavilonů. Ve čtyřech pavilonech jsou v současné době umístěna oddělení mateřské školy, pátý pavilon je hospodářský. Zde, ve školní kuchyni, se připravují pro naše děti samé dobroty.

ZAHRADA

Kolem celého areálu MŠ je velká zahrada se vzrostlými stromy. Průlezky, houpadla, dřevěný domeček, vláček jsou dalšími herními koutky pro naše děti. Sprchoviště je využíváno k otužování dětí hlavně v letních měsících.

KAPACITA

Od školního ro¨ku 2012/2013 je kapacita MŠ zvýšena na 103 děti. Ve třech třídách MŠ je 26 dětí ( Berušky, Myšky, Žabky) V Motýlcích je zachován počet 25 dětí. Kapacita mateřské školy pro školní rok 2017/18 byla naplněna.

REŽIM DNE V MŠ

V mateřské škole jsou heterogenní i homogenní třídy. Předškolní vzdělávání probíhá podle ŠVP PV. Následující denní režim je stanovený přibližně. V případě potřeby je pozměněn a uzpůsoben dle potřeb (výlety, divadelní představení apod.)

•  6.30 – 9.00

scházení dětí, ranní hry a činnosti dle volby dětí, individuální práce

individuální péče o děti

jazykové chvilky, ranní kruh

ranní cvičení, popř. relaxační cvičení, jóga

• 8.45 – 9.00

hygiena, svačina

•  9.20 – 11.45

plnění činností rozvíjejících smyslové, manipulačně-technické, sebeobslužné, tělesné, estetické a mravní stránky osobnosti dítěte (záměrné i spontánní učení) ve skupinách individuálně

pobyt venku

• 11.45 – 12.30

hygiena, oběd, příprava na odpočinek

•  12.30 – 14.30

odpočinek dle věku dětí

náhradní nespací aktivity dle věku dětí

péče speciálně pedagogická, logopedická

nadstandardní aktivity

•  14.30 – 15.00

hygiena, svačina

• 15.00 – 16.30

odpolední hry a zájmové činnosti, individuální práce s dětmi

Režim dne lze vždy přizpůsobit momentální situaci a individuálním potřebám dětí.