přístupnost webu

Koronavirus

30/06/2020

UVOLNĚNÍ BEZPEČNOSTNÍCH OPATŘENÍ V PROVOZU MŠ

Od 1. 7. 2020 se na základě vyjádření KHS uvolňují opatření v MŠ viz Příloha.  Provozní doba MŠ je opět stanovena od 6.30 - 16.30 hod. Rodiče mohou vstupovat do šaten a do ostatních prostor mateřské školy - zahrada, v omezeném počtu.

OBNOVENÍ PROVOZU MATEŘSKÉ ŠKOLY

Mateřská škola se otevírá dne 25. 5. 2020. Na základě požadavku rodičů v dotazníku - Pozor změna - provozní doba je stanovena od 7.00 - 16.30 hod. Podrobnější informace týkající se bezpečnostních opatření, vyzvedávání dětí a provozu mateřské školy najdete v Příloze - Pokyn k otevření. Žádáme o pečlivé prostudování a seznámení s Předpisem.

Vyhodnocení dotazníku:

otázka č. 1: 69 ano - 19 ne

otázka č. 2: 15 dětí - preferuje 24 rodičů, 26 dětí - 46 rodičů

otázka č. 3: sourozenec na ZŠ - 22 ano - 31 ne

otázka č. 4: provoz 6:30 - 16.00 preferuje 29 rodičů, 7:00 - 16:30 preferuje 35 rodičů

otázka č. 5: ošetřovné - čerpat 41 ano, 46 ne

Z výsledku vyplývají i jednotlivé kroky naší MŠ - počet dětí omezen nebude, provoz bude od 7: - 16: 30 hod., odpoledne se děti slučovat nebudou a do konce provozu budou na svých třídách nebo odděleně na školní zahradě.

Při příchodu se bude dětem měřit teplota. Při teplotě vyšší než 37 C bude rodič požádán o vyčkání na kontrolní měření. Kontrolní měření se provede cca po 10 minutách. a pokud teplota neklesne, dítě nebude do MŠ přijato a odchází s rodičem.

Stravování - stále nám zajišťuje stravování ZŠ Dubina, proto Vás žádáme aby jste omlouvali své děti den předem, nejpozději ráno do 7: 00 hod.

Děkujeme za pochopení.

Vážení rodiče,

v současné době jsme obdrželi metodický pokyn MŠMT pro vytvoření podmínek znovuotevření mateřských škol. Nyní projednáváme se zřizovatelem a o termínu otevření budete informováni prostřednictvím webových stránek a e-mailu.

Děkujeme za pochopení.

Bc. Alena Rybková , ředitelka

Je změna u uplatňování ošetřovného u OSVČ. Už to nejde přes živnostenské úřady, ale rovnou se vyplňuje formulář žádosti o dotaci na stránkách MPO:

Informace k vyplnění zde:

Školné a stravné prosím posílejte ve stejné výši jako dosud. Po skončení karantény dojde k přepočítání a vratky Vám budou zaslány na účet. Stravné v pravidelném vyúčtování v měsíci červenci a vratka za poměrnou část školného Vám bude vrácena v následujícím měsíci po skončení karantény a obnovení provozu MŠ. Děkujeme za pochopení.

MATEŘSKÁ ŠKOLA SE OD PONDĚLÍ 16. 3. 2020 ZAVÍRÁ.  RODIČE SI MOHOU NECHAT V MŠ POTVRDIT ŽÁDOST O OŠETŘOVNÉ (viz ČSSZ Žádost) každé pondělí V DOBĚ OD 10.00 - 11. 00 HOD nebo POŽÁDAT O ZASLÁNÍ ELEKTRONICKY.  Dle sdělení ČSSZ se potvrzuje na jedno dítě jedna Žádost. V případě, že se v podpůrčí době rodiče budou střídat - tak mohou mít dvě žádosti.

Rada města Pardubic dnes na svém jednání schválila dočasné přerušení provozu všech mateřských škol zřizovaných statutárním městem Pardubice a dočasné přerušení provozu v příspěvkových organizacích Lentilka - integrační školka a rehabilitační centrum a RATOLEST, dětská péče a léčebná rehabilitace s účinností od pondělí 16.3.2020 ze závažných organizačních příčin v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19.

Státní zdravotní ústav

Infolinka pro dotazy týkající se koronaviru (v provozu denně od 9 do 21 hodin)

Krajská hygienická stanice Pardubického kraje

Sekretariát ředitele

Složky integrovaného záchranného systému

Telefonní centrum tísňového volání

Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje

Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje

Policie České republiky - Krajské ředitelství policie Pardubického kraje

Městská policie Pardubice

ČSSZ - žádost o ošetřovné
Velikost 0.437 MB | Datum poslední změny: 30. 06. 2020 14:05
Pokyn k otevření MŠ
Velikost 0.069 MB | Datum poslední změny: 30. 06. 2020 14:05
Rozvolnění
Velikost 0.769 MB | Datum poslední změny: 30. 06. 2020 14:05

Hold on please…

It will only take a second.