Hrátky - adaptační program

HRÁTKY PRO NEJMENŠÍ

Z důvodu velkého zájmu jsme děti rozdělili do dvou skupin (viz. příloha).

Přihlášku na hrátky si může podat každý, jehož dítě dovrší ve školním roce 2017/2018 dvou let. Fyzicky se účastnit adaptačního programu může až po tomto datu.

CÍLE A PODMÍNKY

1. Adaptační program určený pro děti od 2 let s doprovodem jednoho z rodičů (nebo jiné dospělé osoby)
  2. Cílem je postupná adaptace dětí na prostředí MŠ, činnosti, pedagog. pracovnice a kolektiv dětí
  3. Před zapojením dítěte do tohoto programu je nutné lékařské potvrzení pro pobyt dítěte v MŠ
  4. Docházka dítěte nemusí být pravidelná
  5. „Hrátky …“ probíhají 1x za 14 dní - vždy v sudé pondělí od 15.30 hod. do 16.00 hod.
  6. Polovinu času tvoří řízené činnosti učitelkou a druhou polovinu volné hry dětí. Začínáme 2. 10. 2017
  7. Přihlášku si můžete stáhnout zde nebo vyzvednout 3. 10. 2016 na první schůzce přímo v mateřské škole.

PRAVIDLA PRO DĚTI A JEJICH DOPROVOD

1. Hrátek se může účastnit jedno dítě v doprovodu jedné dospělé osoby.

2. Po celou dobu pobytu dítěte ve třídě za své dítě zodpovídá rodič (jiná dospělá osoba). Vždy musí mít přehled o tom, kde dítě je, co dělá – tzn., že rodič zodpovídá za bezpečnost svého dítěte.

3. Dítě má možnost si vypůjčit libovolnou hračku, knížku a tu po skončení činnosti společně s rodičem uklidit.

4. Rodič vede své dítě k tomu, aby hračky používalo účelně, neničilo je – vysvětlí dítěti proč.

5. Z důvodu bezpečnosti vede rodič dítě k tomu, aby po třídě neběhalo, pokud to není součástí řízené pohybové aktivity.

6. V době řízených činností učitelkou bude rodič dle zájmu dítěte provádět aktivity společně se svým dítětem a zajišťovat jeho bezpečnost. Po skončení aktivity společně uklidí materiál a pomůcky na místo k tomu určené. Pokud se dítě činnosti účastnit nechce, bude se dívat, pozorovat a nebude ostatní děti rušit svou vlastní hrou.

7. Rodič bude zajišťovat doprovod svého dítěte na WC, do umývárny. K hygieně budou používat určená umyvadla s papírovými ručníky. Zde důsledně platí pravidlo, že NEBĚHÁME v prostoru umývárny, WC, šatny.

8. Rodič i dítě musí mít přezůvky.

• Typ souboru: docx Rozpis dětí , Velikost: 12.53 kB, Datum poslední změny: 14.02.2017
  • doc Přihláška , Velikost: 31 kB, Datum poslední změny: 09.09.2014

31. 01. 2018

Divadlo v MŠ

Za dětmi přijede divadlo s pohádkou Zvířátka a loupežníci.
25. 01. 2018

ZŠ Studánka

Děti z myšek a žabek půjdou na sportovní dopoledne do ZŠ Studánky. Odchod v 8.45 hodin